?W EKSPLOZJI CISZY

#silent #chorus to ok. 100 osób o różnorodnych losach życiowych, pochodzeniu językowym, płci, wieku, które 19.10.2017 w przestrzeni publicznej w okolicach Prateru, w Wiedniu utworzyły niemy chór.

W trakcie 60-minutowego performance'u rozwijała się choreografia układów ruchu, codziennych gestów i zmian pozycji. Po ok. 50 min. wszyscy uczestnicy chóru rozpoczęli szeptem opowiadać własny życiorys w języku ojczystym. Jak widać i słychać - nie zabrakło i polskich akcentów - Katarzyna Kuczer, aktorki, prezes Verein XYZ - Stowarzyszenie XYZ, performerki i działaczki społecznej.

Miło było spotkać również Aiko Kazuko Kurosaki inicjatorka i prezes OBRA - One Billion Rising Austria - ogólnoświatowej kampanii społecznej przeciw przemocy wobec kobiet.

Po godzinie formacja się rozwiązała i każdy z osobna opuscił swoje miejsce.

EKSPLOZJA CISZY – a silent chorus zdobywa przestrzeń publiczną w celu negocjacji zróżnicowań społecznych. miejsce negocjacji staje się tymczasowym archiwum wielokulturowej społeczności.

Koncept: Claudia Bosse, chór-kampania: Viktoria Bayer, komunikacja: Vicky Klug, asystent produkcji: Dagmar Tröstler, produkcja: Roma Hurey. produkcja: theatercombinat, za wsparciem #KÖR kunst im öffentlichen raum wien.

Claudia Bosse jest artystką, choreografem, reżyserem. rozwija międzynarodowe działania performatywne, prace teatralne, instalacje oraz interwencje w przestrzeni publicznej.

theatercombinat jest kompanią do produkcji niezależnej sztuki i prac teatralnych w różnorodnych przestrzeniach architektonicznych, muzealnych, teatralnych oraz w przestrzeni miejskiej pod kierownictwem claudii bosse. specyfika przestrzenna produkcji tworzy innowacyjne, eksperymentalne przestrzenie akcji i percepcji pomiędzy teatrem, instalacją, choreografią, performance i dyskursem.

#silentchorus #weksplozjiciszy #performance #prater #art #integration#inklusion #sztuka #kultura #misja #pasja #igers #igersaustria #igerspoland#igersvienna #vienna #wieden #polska #polonia #synergia #claudiabosse

Zdjęcia: © Daniel Graser

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.