23. Wiener Flüchtlingsball

Zostaliśmy zaproszeni przez Integrationshaus Wien na niezwykłe wydarzenie - polsko-austriackie stowarzyszenie medialno - integracyjne POLpromotion uczestniczyło w 23. Wiener Flüchtlingsball,

który odbył się w przeddzień 15. Polskiego Balu Wiosny - 24.02.2017 - w wiedeńskim Ratuszu.

Wybraliśmy się w muzyczną podróż po świecie, w którą zabrali nas pochodzący z różnych krai muzycy mieszkający w Wiedniu. Życie pisze różne historie, nikt z nas nie wie, gdzie go jutro pośle los. Jedno jest pewne - ludzie o otwartych sercach są wszędzie. I to jest jednym z głównych przesłań tego wydarzenia.

Organizowany od 23 lat Bal Uchodźców wzywa do solidarności i humanitaryzmu zwłaszcza dziś, gdy obce, inne kultury są uważane bardziej za zagrożenie niż wzbogacenie. Bal Uchodźców stał się symbolem otwartego społeczeństwa ze wszystkimi wyzwaniami, którym trzeba stawić czoła.

Bardzo miło było nam spotkać Maria Vassilakou - wiceburmistrzynię Wiednia, która była jedym z gości honorowych oraz wiele znajomych twarzy.

Dochód z balu zostanie przekazany na realizację celów statutowych organizatorów - Integrationshaus.

Bardzo ciekawe wydarzenie dla koneserów gorących, bałkańskich i zamorskich rytmów. Ci, którzy będą szukać tutaj przepychu, szyku i tradycji wiedeńskich bali - rozczarują się, ale Ci, którzy kochają festiwalowe klimaty znajdą się dokładnie we właściwym miejscu.

Dziękujemy za zaproszenie.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.