5 lat ZUSAMMEN:ÖSTERREICH

Inicjatywa ZUSAMMEN:ÖSTERREICH obchodzi w tym roku piątą rocznicę powstania.

18 października w Semperdepot odbyła się uroczystość powstania inicjatywy ZUSAMMEN:ÖSTERREICH. W uroczystości wzięli udział między innymi: Minister Spraw Zagranicznych i Integracji Sebastian Kurz, liczni ambasadorzy integracyjni -mistrz świata w boksie tajskim - Fadi Merza, była Miss Austrii - Amina Dagi, moderatorka Vera Russwurm, moderator ERIC PAPILAYA oraz wielu innych.

Przygotowano wiele niespodzianek, między innymi wystawę ukazującą najważniejsze etapy postawania inicjatywy, sukcesy ambasadorów integracji, najważniejsze informacje na temat migracji i integracji w Austrii. Wystąpił również znakomity band – AT PAVILLON. Po części oficjalnej do późnych godzin wieczornych można było oddać się wielu ciekawym rozmowym.

Czym jest ZUSAMMEN:ÖSTERREICH? To jedna z pierwszych inicjatyw, które przedsięwziął Sebastian Kurz obejmując w roku 2011 funkcję Sekretarza Stanu ds. Integracji promując przykłady pozytywnej integracji. Od tego czasu inicjatywa skupia ponad 360 ambasadorów integracji i młodych ludzi, którzy na własnym przykładzie, poprzez wzór do naśladowania pokazują, że Austria jest krajem wielu możliwości. Minister Spraw Zagranicznych i Integracji Sebastian Kurz dziękował wszystkim ambasadorom integracji, wolontariuszom za ich zaangażowanie i włożone serce w walkę z uprzedzeniami oraz w budowanie motywacji u młodych ludzi z tłem migracyjnym.

Gratulujemy <3

This slideshow requires JavaScript.

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u: 5 lat/5 Jahre ZUSAMMEN:ÖSTERREICH

Foto: © Mariusz Magnuszewski

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.