Auslandskulturtagung 2016

8 września 2016 roku - w salach platinum vienna (Untere Donaustrasse 21, 1029 Wiedeń), wzięliśmy udział w Auslandskulturtagung 2016 - Międzynarodowej Konferencji Kulturalnej 2016 zorganizowanej przez MSZ Austrii.
Tegoroczna konferencja odbyła się pod hasłem „NETZWERKEN! Rund um die Welt. Rund um die Uhr.“, czyli „BUDUJ SIECI KONTAKTÓW. Na całym świecie. Przez cały czas”.
Budowanie dialogu, tworzenie mostów międzykulturowych jest w dzisiejszym świecie kluczowe. Dzięki kontaktom z odmiennymi kulturami poznajemy innych ludzi, jednocześnie odkrywając siebie samych.
W kurczącym się świecie kontakt z odmiennymi kulturami stał się codziennością. Integracja europejska wraz z możliwością swobodnego przemieszczania się pomiędzy krajami członkowskimi, migracja oraz wzrost mobilności spowodowały jeszcze częstsze interakcje miedzy ludźmi innych narodowości. Kompetencje międzykulturowe stały się więc ważną zaletą – pozwalają lepiej wykorzystywać możliwości i potencjał tych kontaktów. Dyrektor Generalna ds. Kultury Austrii, Teresa Indjen, jak i Ambasadorzy Kultury Austrii przedstawili swoje osiągnięcia oraz priorytety dotyczące propagowania kultury austriackiej za granicą.
Po części oficjalnej uczestniczyliśmy w przyjęciu wydanym przez Ministra ds. Zagranicznych i Integracji – Sebastiana Kurza oraz „TREFFPUNKT AUSLANDSKULTUR”. Biorąc sobie do serca motto wieczoru oddaliśmy się wartościowym, ciekawym rozmowom.

Solvita Kalugina-Bulka

Zdjęcia: Mariusz Magnuszewski

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.