AUSLANDSKULTURTAGUNG 2017

5 września 2017 roku - w kampusie Erste (Am Belvedere 1, 1100 Wiedeń), już po raz kolejny jako POLpromotion wzięliśmy udział w Auslandskulturtagung 2017 - Międzynarodowej Konferencji Kulturalnej 2017 zorganizowanej przez MSZ Austrii.

Tegoroczna konferencja odbyła się pod hasłem „SENDUNGSBEWUSSTSEIN. Die Kunst hält Wege offen“, czyli „Poczucie misji. Sztuka otwiera nowe możliwości”.

Przez część oficjalną zgrabnie nas przeprowadzili moderatorzy Mirjam Jessa oraz Hubert Arnim Ellissen, która nadawana była na żywo w telewizji Ö1.

Podczas konferencji tradycyjnie przedstawiono osiągnięcia i cele dotyczące promocji kultury austriackiej na całym świecie. Konferencji towarzyszła premiera filmu krótkometrażowego „Translation” Veroniki Schubert, Bodo Hell i Renald Deppe wieczór uswietnili swoim performance’em, Norbert Maier zaprezentował licznie przybyłym gościom wykonaną przez siebie replikę złotej liry z Ur, a zespół NASOM „Kusimanten” uświetnił wieczór egzotyczną muzyką.

Po części oficjalnej uczestniczyliśmy w przyjęciu networkingowym „TREFFPUNKT AUSLANDSKULTUR”. Była to świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów i powakacyjnego nadrobienia zaległości towarzyskich.

Wystartowaliśmy w nowy sezon 

Solvita Kalugina-Bulka

Zdjęcia: © Daniel Graser

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.