“My byliśmy tu pierwsi” Marszałkowskiej w wydaniu Chiary Chunsky

? Kochani!  Widzimy się znowu w Il Paradiso
„Wir waren zuerst da - My byliśmy tu pierwsi” - sztuka Magdalena Marszalkowska już niedługo znów będzie grana! Kto jeszcze nie wyrzeźbił sobie six packa - ma szansę na ekspresowy workout śmiechowy. Tym razem w Ateliertheater już 9.10.2017. A my mamy szczęście, że już nową, odświeżoną wersję widzieliśmy przed wakacjami i możemy Wam co nieco zdradzić.

Realizacji podjęła się niemiecka reżyser - Chiara Hunsky Chiara Sol - malując obraz Polaków na wakacjach. Kasia i Marcin uciekając przed marazmem życia codziennego i wrzeszczącymi pociechami wybierają się na wakacje życia all inclusive do resortu „Il Paradiso”. W celu zoptymalizowania wypoczynku postanawiają znaleźć sobie pasujących kompanów drogą castingu.

Świeża koncepcja bardzo młodej pani reżyser zaskakuje błyskotliwością. Zredukowano rolę teściowej – która jest według wielu fanów Marszałkowskiej kluczowa w tej sztuce. W wersji oryginalnej grana przez niezastąpioną Halinę Graser postać zostaje przedstawiona w bardzo wymyślny, psychodeliczny i z pewnością nieschematyczny sposób. Największym highlightem byli z pewnością zmęczona życiem, ospała animatorka, w którą wcieliła się Daniela Neichl oraz genialny Paul Gruber, który zagrał zmożonego bólem istnienia i koktajlem psychotropowo-alkoholowym Wojtka.

Karykaturalna i, momentami wręcz wydawać by się mogło, że przesadna ekspresja aktorów obdziera rzeczywistość z resztek pozorów. Tacy, niestety, jesteśmy – ksenofobiczni, niezmąceni troską o innych, egoistyczni. Warto się otworzyć na drugiego człowieka – bo nie wiadomo, kiedy staniemy po drugiej stronie lustra, a walcząc, zastanówmy się, czy nie zwalczamy samych siebie.

Rewelacyjna i pozornie lekkostrawna komedia z drugim, a nawet 3 dnem, która zapada w pamięć na zawsze. Opowieść z niejednym morałem. Śmiesznie i grzesznie.

POLECAMY! ZAPRASZAMY

Obsada:
Marcin: David Ignjatovic
Kasia: Lisa Kröll
Anka: Madeleine Steinwender
Wojtek: Paul Gruber
Animateurin: Daniela Neichl

Solvita Kalugina-Bulka

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.