Cicha noc, Święta noc… (?!) 19.12.2016

Po raz kolejny zasiedliśmy z Verein XYZ - Stowarzyszenie XYZ do wspólnej kolacji wigilijnej.
Z powodu ogromnego popytu na „Marszałkowską” – która już dawno stała się już marką samą w sobie

– polonijna grupa teatralna musiała zorganizować jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia dodatkowy spektakl w celu ukontentowania nienasyconej wiedeńskiej publiczności.
I my przybyliśmy na wezwanie – już po raz kolejny. Naszą recenzję oraz fotoreportaż znajdziecie tu: https://www.facebook.com/pg/polpromotion.eu/photos/…

Tym razem padło na piękne, monumentalne wnętrza kościoła ewangelickiego - Gustav-Adolf-Kirche przy Lutherplatz w Wiedniu. W kościele tym oprócz nabożeństw odbywają się również różnego rodzaju kulturalne eventy – na przykład pokazy mody czy koncerty. Co ciekawe – był to pierwszy kościół w Austrii, w którym udzielono ślubu osobom tej samej płci. Zdradzimy, że fakt ten nie pozostaje bez związku ze sztuką.

Jak było? Wspaniale, radośnie, rodzinnie i bardzo międzynarodowo - od początku swojej działalności wiedeński Teatr pod kierownictwem Magdalena Marszalkowska dba również o widza niemieckojęzycznego. Pierwszorzędna gra aktorska, genialne dialogi i polska wigilia w nie aż tak bardzo krzywym zwierciadle, jakby się nam mogło zdawać, to gwarant dobrej zabawy.
Atmosferę dodatkowo ogrzał pomarańczowy poncz przygotowany specjalnie dla licznie przybyłych gości wypełniając strzeliste wnętrza świątecznym, korzennym aromatem.

Była to okazja nie tylko do skłaniająca do refleksji nad sobą i zmierzenia się ze swoimi potworami gnieżdżącymi się i hodowanymi gdzieś w środku ale i do otwarcia serc na innych, potrzebujących. Teatr XYZ wraz z Kongres Polskich Kobiet w Austrii/ Kongress Polnischer Frauen in Österreich zorganizowali przy okazji uczty intelektualnej zbiórkę artykułów higienicznych, zabawek oraz odzieży dziecięcej. Zebrane dary zostały przekazane przez Zweite Gruft, Caritas Betreuungszentrum rodzinom z małymi dziećmi.

Serdecznie zapraszamy do pełnej galerii na naszego Facebook'a: Cicha noc, Święta noc... (?!) 19.12.2016

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.