FC Polska Cup 2017 i Wianki z Kongresem part.2

W minioną niedzielę, 18.06 na Red Star Platz w 16.dzielnicy Wiednia odbyły się równolegle 2 polonijne imprezy: V międzynarodowy turniej piłki nożnej - FC Polska Cup 2017 oraz towarzyszące mu – Wianki z Kongresem part.2 organizowane przez Kongres Polskich Kobiet w Austrii/ Kongress Polnischer Frauen in Österreich\.

Turnieje piłkarskie organizowane przez polonijny klub piłkarski FC Polska Wien gromadzą na stadionie nawet kilka tysięcy kibiców. Biorą w nich udział zawodnicy z Austrii, Polski i Węgier. Mecze rozgrywane w wielu grupach wiekowych tworzą klimat wspaniałej sportowej rywalizacji integrując Polonię. Turniej ten cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem.

Dla przybyłych rodzin z dziećmi przygotowano wiele wspaniałych niespodzianek i atrakcji jak m.in.: przede wszystkim wiele sportowych emocji – zagwarantowanych przez FC Polska Wien, boks tajski, zumba w wykonaniu Sandra Clarrison, wicie wianków kreatywne warsztaty papierowe, rysunkowe, szydełkowe, bajki, mydlane bańki, baseny, fantazyjne makijaże, ognisko oraz wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitary.

Gratulujemy przedsięwzięcia i już teraz zapraszamy Was w imieniu organizatorów za rok.

Obszerniejsza galeria znajduje się tu: FC Polska Cup 2017 i Wianki z Kongresem part.2

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.