Idea Hamster – „Brunch & DRAW” 22.01.17

Mila Korczak, Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Warszawie na kierunku „Komunikacja wizualna” skierowała swe kroki do Wiednia, aby kształcić swój warsztat na Universität für angewandte Kunst Wien. Dlaczego Wiedeń? "Fascynujące jest to, że tym mieście sztuka żyje, tu otwiera się fantazja i wszystko zdaje się być możliwym." - M.

Mila to artystyczna dusza. Jej przygoda ze sztuką zaczęła się już we wczesnym dzieciństwie. Gdy Mila miała 15 lat już zaczęła prowadzić i asystować przy zajęciach malarstwa w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

To duch nie znoszący stagnacji, wciąż musi pozostawać w ruchu realizując się artystycznie. Jej misją jest rozbudzać i wydobywać najbardziej ukryte pomysły, kreatywność u innych ludzi, niezależnie od płci, wieku, kręgu kulturowego czy językowego.

"Nie potrafię się ograniczyć w stosunku do medium wyrażajaąc siebie lub starając się przedstawić jakąś sytuację, więc co za tym idzie, poczynając od kursów tańca, po profesjonalne performance np. w TQ "Show must go on" Jerome Bela, a pomiędzy tym kreowanie instalacji, przestrzeni, a tym samym życia innych- ponieważ dla mnie najważniejsi są ludzie, ich problemy i historie. Jako malarka stałam się automatycznie psychologiem poprzez obserwacje oraz refleksje. Wiele osób mi mówi, ze jestem showmanka i „outgoing” person, ale to u mnie podświadome – lubię dobrze i jakościowo spędzać czas, wiec dlaczego nie zarażać innych pozytywnym myśleniem?" - M.

Dlatego też powstała koncepcja Idea Hamster. Co się kryje za nazwą nowej platformy/organizacji artystycznej łączącej ludzi pragnących spędzić czas w produktywny, miły, oryginalny sposób? Idea Hamster to angielski idiom określający osobę odkrywczą, będącą inkubatorem twórczości, generatorem pomysłów. Nazwa też odnosi się do historii z jej dzieciństwa o chomiku, który w magiczny sposób zniknął z klatki i nigdy się nie pojawił.

Mila chętnie dzieli się wiedzą organizując specjalne warsztaty dla dzieci i dorosłych, prywatne lekcje rysunku, wykonuje tematyczne dekoracje imprezowe, aranżuje wnętrza oraz urządza spotkania, gdzie można się nauczyć rysować: "Party & Draw".
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaproszenie, cenne wskazówki i wspaniale spędzony czas. I POLECAMY – i starszym i młodszym.

A tak spędziliśmy niedzielne popołudnie:

Solvita Kalugina-Bulka

Zdjęcia: © Mariusz Magnuszewski

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.