Journalistenpreis Integration 2016

„Journalistenpreis Integration”- nagroda dziennikarska w dziedzinie integracji została przyznana 08.11.16 przez Radę Niezależnych Ekspertów ds. Integracji, Ministerstwo ds. Zagranicznych i Integracji Austrii oraz Austriacki Fundusz Integracyjny (Österreichischer Integrationsfonds - ÖIF) już po raz piąty.

Ta prestiżowa nagroda trafia w ręce tych dziennikarzy, którzy szczególnie przyczynili się do debaty na temat integracji oraz którzy swoją kreatywnością, pomysłami i zaangażowaniem pokazują, że integracja może przebiegać jeszcze łatwiej i efektywniej.
Nagradzane są 2 kategorie: Druk/Internet i TV/Radio.
W kategorii TV/Radio dio nagroda trafiła do Marlene Groihofer z radia Stephansdom za audycję " Wo Flüchtlinge zum Alltag gehören“ – „Tam, gdzie uchodźcy są zjawiskiem codziennym". Veronika Dolna z Magazin News otrzymała nagrodę w kategorii Druk/Internet za artykuł " Die Kinder von Blindenheim“ – „Dzieci z ośrodka dla niewidomych”. W tym roku ufundowana została specjalna nagroda dla magazynu „biber” za projekt „Newcomer”.

Rozdanie nagród poprzedziła przemowa Ministra ds. Zagranicznych i Integracji Austrii – Sabastian Sebastian Kurz​ oraz Historyka i autora bestsellera Philippa Bloma. Media Polonijne reprezentowała Polonika - Polen in Österreich​ oraz POLpromotion​.
Serdecznie gratulujemy tegorocznym laureatom!

Solvita Kalugina-Bulka

Fot. Mariusz Magnuszewski

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.