Michael Buczak – “Fragliche Fragmente eines Lebens”

Michał Buczak - Michi Buczak - projektant mody, autor bloga #Misign, wszechstronny artysta z Wiednia postanowił wejść na nowe ścieżki samorealizacji i skonfrontować się ze światem literackim jako autor tworząc „Fragliche Fragmente eines Lebens” – „Wątpliwe fragmenty życia”.

7 października miała miejsce przedpremierowa prezentacja dzieła. Cieszymy się i jesteśmy zaszczyceni faktem, że mogliśmy towarzyszyć autorowi przy jego debiucie pisarskim w Cafe Frei Wien.

Książka powstała z tęsknoty za autentycznością w celu zanurzenia czytelnika się w świat pełen fantazji i filozofii, a przede wszystkim człowieczeństwa ze wszystkimi z tym związanymi słabościami i wielką wrażliwością.

Jest to opowieść o podstawowym problemie: człowieku i jego otoczeniu, a także o wykluczeniu, a także o cierpliwości i przypadku rządzącym naszym życiem. Główny bohater, Albert, poprzez absurdalne zrządzenie losu musi odnaleźć się w zupełnie nowej dla siebie sytuacji życiowej. Poprzez uleganie kaprysom oraz wpuszczaniu w swoje życie iskry człowieczeństwa zmuszony zostaje przewartościować życie raz po raz spoglądając na nie zupełnie z innej strony.
Jak człowiek rozwija się i kształtuje w nowym dla siebie środowisku? Jakie cechy charakteru wychodzą na jaw? Co pozostaje? W jakim stopniu transformuje nas miłość i czy młodość zwycięży z doświadczeniem? Jak odnaleźć się i znów zatracić. Przypadkowo i z premedytacją.

Solvita Kalugina-Bulka

Zdjęcia: © Daniel Graser

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.