POLpromotion i przyjaciele na 10. Diversity Ball

Diversity Ball to jedyny w swoim rodzaju wiedeński bal, którego celem jest stworzenie kosmopolitycznej kultury różnorodności, w której możemy być aż i po prostu sobą. Podczas tej pełnej kolorów, niezwykłej i magicznej nocy balowej przypominamy o wielobarwności i fasetach tworzących nasze społeczeństwo, tolerancji, świecie bez barier i o wzajemnym szacunku. Wszystko jest dozwolone i każdy jest mile widziany bez względu na płeć, wiek, orientację seksualną, niepełnosprawność, rasę czy religię.

Na jubileuszowy 10. Diversity Ball przybyło 2000 gości. Wśród nich wiele postaci ze sceny politycznej i kulturalnej: senatorka w austriackim parlamencie polskiego pochodzenia – Dr. Dziedzic Ewa, radni miasta Wiedeń – Sandra Frauenberger oraz Jürgen Czernohorszky, Dancer Against Cancer-Organisatorin Yvonne Simona Rueff i Society-Landy Andrea Buday, twórczyni marki gabarage upcycling design oraz autorka sukni balowej Monika Haider - Gabriele Gottwald-Nathaniel, liczni ambasadorzy, media oraz osobistości, inicjatorka i dyrektor LET'S CEE Film Festival - Magdalena Żelasko.
Licznie zjawili się również przedstawiciele organizacji polonijnych - Polacy W Austrii Polonika - Halina Iwanowska, Ewa Steinhardt, Austrian-Polish ProfessionalsAdela Kuliga, Izabela R-ska, Paulina Kania, Jadzia PM, Kongres Polskich Kobiet w Austrii/ Kongress Polnischer Frauen in Österreich reprezentowały przeurocze Słowianki – Marta Kotyza-Krawczyk i Dana Danutella Schnabel.

Przez wielobarwną niczym skrzydła motyla i symbol balu noc przeprowadzili nas pierwszorzędni moderatorzy Sonja Kato-Mailath-Pokorny, Christiane Wassertheurer i Norbert Pauser.
Punktem kulminacyjnym nocy balowej był zdecydowanie fantastyczny pokaz mody Mario Antonio Soldo pt.: “One World of Fashion”, na którym w roli modeli i modelek przeróżnych kształtów, kolorów skóry czy niepełnosprawności występują zarówno amatorzy jak i profesjonaliści – m.in. modelka Anna Huber, Ex-Miss Austria Evelyn Rillé, Dressman Dany Michalski oraz prominenci – moderator Ö3 Tom Kamenar z żoną Petrą, a zdecydowanie główną gwiazdą wybiegu była ikoniczna Drag Quenn Tamara Mascara, która od północy pełniła rolę DJane. W rolę modelki przedzierzgnęła się również prezes naszej organizacji partnerskiej The Best of the World Network - Maria Petrak. Emocje wywołał również występ Zoë Straub – austriakiej pop-piękności, ale najpiękniejszym momentem było wspólne odśpiewanie hymu narodowego – w zmienionej, odświeżonej wersji - zarówno fonetycznie jak i w języku migowym, do którego zaprosiła sama Flaka Goranci – znana śpiewaczka operowa. Niespodziankom nie było końca.

Dochód z balu zostanie przekazany w tym roku na:
*Szkolenia dla niesłyszących uchodźców
*Projekty Austriackiego Funduszu Integracyjnego - Österreichischen Integrationsfonds na rzecz integracji niepełnosprawnych dzieci

„Czy to się komuś podoba, czy nie, Wiedeń jest kolorowy i multikulturalny i dzięki temu jest wyjątkowym miejscem na ziemi.” Magdalena Marszalkowska – i tą atmosferę dało się odczuć. Bo wszyscy jesteśmy obywatelami jednej ziemi, wszyscy jesteśmy jedną, globalną rodziną i nie ważne skąd i jaki jesteś – ważne jest to, co masz w sercu.

Dziękujemy i z całego serca gratulujemy Monika Haider – matce Diversity Ball oraz wszystkim odpowiedzialnym za to, że tak wspaniałe wydarzenie mogło odbyć się już po raz 10.

Jesteśmy dumni, że jako polonijna organizacja wspieramy jeden z najbardziej niezwykłych bali w Wiedniu jako partner medialny i możemy przesłać ten piękny przekaz balu dalej w świat.

Więcej zdjęć znajduje się tu:  POLpromotion & friends - 10. Diversity Ball i tu: POLpromotion i przyjaciele na 10. Diversity Ball

Do zobaczenia za rok w Kursalon Wien.

#Diversityball2017 #Vielfalt #UnityInDiversity #OneGlobalFamily

Foto: © Marcin Ignatowicz ᴾᴴᴼᵀᴼ
© Oliwia Rozycka
© Tomasz Jończyk

vita Kalugina-Bulka

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.