Striptiz & abstrakcja w Pygmalionie

Pygmalion Theater zaprosił 21.06.2017 na wieczór kulturalno-integracyjny - Striptease | im Rahmen eines Kulturtreffs / Integrationsevents - ??️ polskiej sztuce S. Mrożka - "Striptiz" - towarzyszył wernisaż malarski ??️ polskiej artystki Art by Justyna Gadek połączony z degustacją wyśmienitych austriackich win - Weinbau Familie Holzreiter.

Justyna Gadek to urodzona w Krakowie, obecnie mieszkająca i tworząca w Wiedniu artystka.

Miłość do sztuki zrodziła się w bardzo młodym wieku. Dzięki ojcu, który jest uznanym polskim malarzem i rzeźbiarzem, mogła doskonalić swój warsztat, a później, po przeprowadzce do Austrii, dalej się kształcić w tym kierunku pod okiem tutejszych artystów.

Bardzo szybko odkryła, że abstrakcyjne malarstwo i wynikająca z niego swoboda twórcza, jest tym kierunkiem, w którym postanawia się zagłębić.

Malarka najchętniej konfrontuje na płótnie przeciwieństwa tworząc harmonijną całość. Tematyka ta towarzyszy jej przez całe jej życie (Austria - Polska) i przez cały jej dorobek malarski. Żyjąc między dwiema kulturami wypracowała swój własny, indywidualny język sztuki, którym jest abstrakcyjny obraz, naszpikowany uczuciami melancholii, tęsknoty za ojczyzną i emocjami targającymi autorką.

Prace powstają przy pomocy akrylu i oleju, a także pasteli oraz kredy.
Od kilku lat, jej unikalne obrazy są prezentowane w Austrii i Europy i Azji. Liczne prace artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie. Bardzo chętnie angażuje się w projekty charytatywne - w zeszłym roku podarowała Polsko-austriackie Towarzystwo Kultury "takt" obraz na aukcję charytatywną podczas 14. Polskiego Balu Wiosny na rzecz ROTE NASEN Clowndoctors Österreich.

Członek:

Velvenoir, Art & Interior Design
KITZ-ART Kunst- und Kulturverein
Art On Screen, Kunst- und Kultur Plattform

Dzieła artystki można zobaczyć tu: https://www.artoffer.com/Justyna-Gadek

Wieczór minął w miłej atmosferze, pojawili się bardzo międzynarodowi goście - m.in. Ambasador Mołdawii w Austrii. Moderowała Ludmila Sirbu, niestety tylko w języku rumuńskim.

Korzystając z okazji już teraz zapraszamy Was na kolejne wydarzenie w teatrze - Wir waren zuerst da - Regieexhibition 2017 - sztuka autorstwa polskiej dramatopisarki - Magdalena Marszalkowska w reżyserii Chiara Hunsky Chiara Sol.

Solvita Kalugina-Bulka

Zdjęcia: © Daniel Graser

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.