The Best Polish Illustrators – wystawa i prezentacja albumu

Polska sztuka, znana między innymi dzięki tzw. „polskiej szkole plakatu“ z Henrykiem Tomaszewskim, Waldemarem Świerzym oraz Janem Młodożeńcem na czele, cieszy się ogromnym uznaniem na arenie międzynarodowej.

Genialne grafiki i ilustracje współczesnych artystów znaleźć można w prasie, reklamie, na plakatach oraz w książkach. Z jednej strony kontynuują oni tradycję zapoczątkowaną przez mistrzów, z drugiej zaś poszukują własnego stylu, nowych technik i sposobów wyrazu.

W czwartek, 19 stycznia w Instytucie Polskim w Wiedniu otwarta została wystawa „The Best Polish Illustrators”, prezentująca najbardziej interesujące prace młodego pokolenia polskich ilustratorów.

Wystawa przedstawia blisko 40 różnorodnych ilustracji prasowych i została przygotowana we współpracy z Fundacją SLOW, która w grudniu 2016 roku wydała album poświęcony najwybitniejszym polskim ilustratorom młodego pokolenia zatytułowany również „The Best Polish Illustrators”. W albumie na ponad 300 stronach znaleźć można prace 39 najlepszych współczesnych polskich ilustratorów. Bartosz Klonowski z Fundacji SLOW opowiedział podczas wernisażu m.in. o tym, jak projekt „The Best Polish Illustrators” doszedł do skutku.

Wystawę będzie można oglądać do 17 lutego 2017 roku.

Organizatorzy: Instytut Polski w Wiedniu, Fundacja SLOW
Adres: Galeria Instytutu Polskiego w Wiedniu, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń
Wstęp/bilety: Wstęp wolny.

Źródło: http://www.polnisches-institut.at/4,3,987,pl,The_Best_Polis…
https://www.facebook.com/PolnischesInstitutWien/?fref=ts

zdjecia: Mariusz Magnuszewski

Zapraszamy do galerii na Facebook'u: The Best Polish Illustrators – wystawa i prezentacja albumu

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.