Wernisaż “Nasze perspektywy – Austria w obiektywie Polaków” @ TAKT

21.10.2017 odbyło się kolejne wydarzenie POLpromotion - #WirSindIntegration.2.
Pomieszczenia Polsko-austriackie Towarzystwo Kultury "takt" wypełniła muzyka, sztuka i pozytywna energia.

Zaprezentowany został wernisaż fotograficzny artystów polskiego pochodzenia pt.: "Nasze perspektywy - Austria w obiektywie Polaków" z dziełami autorstwa:
• Daniel Graser
• Marcin Ignatowicz
• Piotr Sarnowski

Zdjęcia można podziwiać do końca listopada. Dzieła są również do kupienia - zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z autorami.

Kim są zaprezentowani artyści?

Daniel Graser- młody, aspirujący fotograf i grafik z polskim tłem migracyjnym. Daniel urodził się w 1992 roku w Wiedniu, gdzie dorastał w otoczeniu 2 języków - niemieckim i polskim. Po raz pierwszy zafascynował się sztuką utrwalania chwili robiąc zdjęcia najzwyczajniejszym aparatem fotograficznym w telefonie komórkowym - ta odkrył pasję do fotografii. Latem 2015 roku odbył staż w zakresie projektowania graficznego w pracowni graficznej "buhl-grafik", po czym intensywnie rozwijał w ostatnich latach nowo nabyte umiejętności. Dziś zajmuje się fotografowaniem eventów oraz wydarzeń oraz wspiera i jest częścią wielu międzynarodowych i międzykulturowych projektów.

Marcin Ignatowicz - urodzony w 1980 roku w Miechowie (Małopolska). Z wyksztalcenia ekonomista, z zamiłowania fotograf. Od lat związany z Wiedniem. Tutaj mieszka, pracuje i tutaj też powstaje najwięcej jego zdjęć.

Jego przygoda z fotografią zaczęła się zupełnie przez przypadek, od zakupu aparatu (pierwotnie przeznaczonego dla żony), który po kilku tygodniach stał się dosłownie częścią artysty. Na fotografiach stara się uchwycić urok oraz charakter miejsc, momentu jak i osób, które znajdą się przed jego obiektywem – „(nie)zwykłe chwile, zatrzymane gdzieś... kiedyś...”

Na wernisażu znajdziemy wybór fotografii inspirowanych chwilą, z wielkim ładunkiem sentymentalnym i emocjonalnym. Zobaczą Państwo fotografie, które powstały dzięki temu, iż ich autor znalazł się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie - uwieczniając wyjątkowość i nieskończoność chwili.

Piotr Sarnowski, filmowiec, operator kamery, montażysta, producent i z zamiłowania fotograf. Urodzony w 1991 roku w najstarszym mieście w Polsce, w pięknym Kaliszu.
Przygodę z obrazem zaczął jako nastolatek, od podstawowego, najtańszego aparatu cyfrowego zakupionego w supermarkecie, by móc nagrywać razem z kolegami triki na rolkach. Po pewnym czasie zamieniło się to w pasję, a z czasem w zawód. Piotr specjalizuje się w krajobrazowej, astro, nocnej i sportowej fotografii. Współpracował ze światowej sławy fotografami. Brał udział w wielu projektach miedzy innymi Seefestspiele w Mörbisch, KSW czy Redbull. Jest współzałożycielem wiedeńskiej grupy łączącej kreatywnych i z pasją ludzi -Vienna Creative Crew-, w której organizuje wraz z innymi Foto Spacery w Wiedniu i okolicach oraz robi zdjęcia i filmy z wydarzeń.

W późniejszej części wieczoru po raz pierwszy w Austrii wystąpił Eddieman! Podczas koncertu miała premiera jego najnowszej płyty i nagrany został teledysk, który już niedługo zostanie Wam zaserwowany przez Piotr Sarnowski Cinematography.

To był niezwykły wieczór.  Ci, którzy nie mogli do nas dotrzeć niech poczują magię tego wieczoru:

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.