#WirSindIntegration – Kunst, Kultur, Musik & Netzwerken

Szanowni Państwo,
Drodzy przyjaciele!

To dla nas wielki zaszczyt i przyjemność, że mogliśmy powitać tak wielu gości na wydarzeniu inaugurującym działalność POLpromotion – innowacyjnego, młodego i wizjonerskiego polsko-austriackiego stowarzyszenia medialno- integracyjnego.

Naszym celem jest stworzenie wspólnej platformy dla ekspansywnych działań polskich i międzynarodowych organizacji, promocja kultury, różnorodności, integracji, która pozwoli na efektywne wykorzystanie potencjału kulturalnego, gospodarczego i społecznego.

Zaprezentowaliśmy koncepcję nowej międzynarodowej platformy kooperacyjnej i integracyjnej. Łączymy ludzi, sztukę i muzykę jednocześnie promując talenty.
Naszą misją jest podkreślanie wagi i wartości tego typu wydarzeń łączących narody i kultury. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza w dzisiejszym globalnym świecie.

Pokazujemy, że prawie 100 tysięczna Polonia w Austrii jest otwarta, dobrze zorganizowana, dynamiczna i atrakcyjna.

Nie ograniczamy jednak swojej działalności do prezentacji wyłącznie Polski i Polaków. Nie ważne jest dla nas to skąd jesteś, ważne jest to jakie wartości prezentujesz i to, co masz w sercu.

Obiecaliśmy, że będzie to niezapomniany wieczór. I tak rzeczywiście się stało.
Przybyli do nas goście z najróżniejszych zakątków świata. Komunikowaliśmy się językiem najbardziej uniwersalnym, który zrozumiał każdy – językiem muzyki i sztuki. Sprawiliśmy, że bariery opadły.

Podczas wieczoru promowaliśmy polskich oraz zagranicznych artystów:

Diana Boitmane – designerka porcelany i artystka z Rygi, Łotwy. Założycielka marki „Malka Porcelain“. Od roku mieszka w Austrii. Podziwialiśmy wystawę grafik oraz rzeźb z wykonanych z porcelany jej autorstwa.

Jason Lamont Dunman – malarz i projektant mody z Kalifornii. Dostąpiliśmy zaszczuty zorganizowania mu pierwszej jego wystawy w Europie.

Maria Spólna i Tomasz Matusiak – czyli BoW to para, która wędrując po świecie tworzy muzykę. Wyróżnia ich charakterystyczne instrumentarium - fortepian i perkusja, a łączy kobiecy wokal. Pomimo, iż to tylko dwa instrumenty i głos, wykonawcy grają niczym cała orkiestra.

Swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście honorowi:

Ambasador Republiki Łotewskiej w Austrii, Edgars Skuja z małżonką,

Rabin Walter Rotschild - tak ważna i zasłużona dla Polski postać - odznaczonego 25 stycznia 2005 z okazji 60. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za działalność na rzecz dialogu żydowsko-chrześcijańskiego i żydowsko-polskiego.

Mecenas sztuki –Bruno Stoefs z Vienna Contemporary.

Klaus Totzler - ORF

Oraz media:

Jupiter Magazyn kulturalno-informacyjny reprezentowany przez Jadwigę Hafner
Radio PoloNews – Dorota Trepczyk oraz Dorota Fischer
Austriapol Dialog - Magazyn Dialogu Międzykulturowego reprezentowany przez Krzysztofa Wolczaka

Nasz projekt udał się dzięki wsparciu naszych przyjaciół i sympatyków, którym chcieliśmy jeszcze raz bardzo, z całego serca podziękować:

Maria Buczak – nasza gospodyni, która znana jest z tego, że wspiera młodych utalentowanych artystów i utalentowanych ludzi, organizatorka osławionych Polskich Balów Wiosny, Prezes PL-AT Tow. Kultury Takt i nasza mentorka. Dziękujemy z całego serca za udostępnienie kulturalnej piwnicy „Takt“.

Aleksander Kordyka – architekt nie tylko nieruchomości i obiektów ale również kreator smaku. Dziękujemy za zasponsorowanie wyjątkowego specjału – piwa z pestek dyni Core Beer.

Dziękujemy za wsparcie i nieocenioną pomoc przy organizacji imprezy: Polsko-Austriackie Towarzystwo Kultury "Takt", Stowarzyszenie XYZ.

Dziękujemy Marcinowi Marszałkowskiemu za moderowanie w języku Goethego 🙂

Dziękujemy naszym przyjaciołom i wszystkim zaangażowanym w pomoc, szczególnie pragniemy wyróżnić: Jolanta Szczepanów, Agnieszka Orlicka, Karolinę Chuderską. A w szczególności dziękujemy naszym rodzinom.

Wszystkim gościom dziękujemy za liczne oraz wsparcie datkami naszej służącej dobru powszechnemu działalności.

Więcej zdjęć tutaj: #WirSindIntegration - Kunst, Kultur & Netzwerken

Solvita Kalugina-Bulka

Zdjęcia: © Mariusz Maguszewski

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.