Wrocławsko-nyski duet BoW nagrywa w Wiedniu

Maria Spólna i Tomasz Matusiak – czyli BoW to para, która wędrując po świecie tworzy muzykę. Wyróżnia ich charakterystyczne instrumentarium - fortepian i perkusja, a łączy kobiecy wokal.

Operują różnorodnymi stylami w muzyce i inspirują się wieloma klimatami - od soulowo – hiphopowych rytmów przez alternatywny pop i jazz, aż po akustyczny rock. Pomimo, iż to tylko dwa instrumenty i głos, wykonawcy grają niczym cała orkiestra – ich perfekcja, nie pozwala odczuć, że brakuje brzmienia innych instrumentów.

Jesteśmy szczęśliwi i bardzo dumni mogąc oficjalnie ogłosić, że BoW zagra dla wiedeńskiej publiczności – na imprezie inaugurującej działalność POLpromotion – już 11.02.2017.
Także – SAVE THE DATE!

Zespół można było zobaczyć m.in. w ósmej edycji programu MUST BE THE MUSIC, gdzie zdobył przychylność jurorów i dał się poznać szerszemu gronu słuchaczy. Link: https://www.youtube.com/watch?v=j5sZQB3zni4
Na swoim koncie mają wiele spektakularnych sukcesów – wygranych konkursów, o których możecie poczytać tu: https://www.facebook.com/pg/wearebow/about/…

20.12.2016 towarzyszyliśmy im w studiu nagraniowym REDPMUSIC gdzie BoW nagrywał single do kolejnej płyty w swojej karierze. Studio RedPmusic, któremu szefuje Arpad Hadnagy, współpracuje z gwiazdami największych formatów (m.in. Conchita Wurst) i wspiera artystów o polskich korzeniach takich, jak: Piotr Kościk, Trio Immersio (Anna Maria Niemiec), Rainer Maria Zehetbauer

„Nagranie płyty duetu BoW jest możliwe dzięki naszemu wiedeńskiemu patronowi czyli kawiarni kulturalnej Tachles. Pierwsza sesja odbyła się tuż przed Świętami, a kolejne kilkudniowe nagrania czekają nas w ciągu nadchodzących dwóch miesięcy. Płyta powstaje we współpracy z Jonas Petersen - utalentowanym wiedeńskim producentem, który ma na swoim koncie wiele ciekawych projektów, również ze znanymi artystami np. z Hansem Zimmerem i który przyleciał do nas aż z Los Angeles.

Pierwszym krokiem będzie wydanie EP pod logiem RedPMusic. Nie mogę zdradzić dalszych szczegółów, ale z pewnością postaramy się dotrzeć do jak największej liczby słuchaczy zarówno przez radio, jak i przez Internet. A w promocji pomoże nam również POLpromotion. ” - Maria Spólna.

Rok 2017 zapowiada się niezwykle ciekawie. Nawiązaliśmy kooperacje. Mamy w planach kilka wydarzeń promujących Polskę, polską kulturę, a przede wszystkim młode polskie talenty – perły, które absolutnie należy wyeksponować.

Solvita Kalugina-Bulka

Zdjęcia: © Mariusz Magnuszewski

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.