15. Polski Bal Wiosny

Polski Bal Wiosny to jedno z najpiękniejszych i najważniejszych wydarzeń polonijnych na świecie z kilkunastoletnią tradycją,

a renoma imprezy wykracza dalece poza społeczność polską, stając się z roku na rok coraz silniejszym pomostem kulturalnym pomiędzy Polską, Austrią i resztą globu. Od pierwszej edycji wspierają ją najważniejsze polskie i austriackie instytucje, firmy, a także osoby prywatne. Każda edycja balu to najwyższej jakości program artystyczny oraz magiczna atmosfera. Imprezę rokrocznie uświetniają swoją obecnością największe polskie gwiazdy kultury, filmu i muzyki, a także osobowości telewizyjne. Gośćmi specjalnymi są przedstawiciele Ambasad oraz instytucji państwowych, kulturalnych i biznesu Polski oraz Austrii.

W tym roku gośćmi honorowymi byli:
Artur Lorkowski – Ambasador RP w Wiedniu z małżonką
Małgorzata Mańka Szulik – Prezydent Zabrza
Martina Malyar – Burmistrz 9. Dzielnicy Wiednia
Anita Kienesberger – Prezydent Organizacji - Österreichische Kinder-Krebs-Hilfe
Henryk Czubek – I Radca Wydział Promocji Handlu i Inwestycji
Rafał Sobczak - Dyr. Polskiego Instytutu w Wiedniu / Polnisches Institut Wien
Dr. Haydar Sari - Kulturabteilung der Stadt Wien (MA 7)

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością również Jacek Cygan, Zbigniew Wodecki oraz Michael Maly – dyrektor ORF – telewizji austriackiej, a moderowali niezastąpione gwiazdy telewizji polskiej i austriackiej: Silvia Schneider oraz Tomasz Kammel.

Przybyły również liczne media oraz bloggerzy, m.in. zaproszona przez nas – Maria Petrak z Maria Petrak Promotions – z którą współpracujemy.

Oprawę muzyczną zapewnili: Salonensemble z Wiednia, New Transformation , DJ DANIEL z Wrocławia. Kilka razy wystąpiła młodziutka i utalentowana Gabrysia Świerczek.

Po północy zaśpiewali dla nas w duecie fenomenalni, światowej sławy śpiewacy operowi Aleksandra Szmyd z Alexsander Alexander Pinderak – na co dzień solista w Volksoper Wien, a cała sala zamarła w zachwycie. To była prawdziwa wisienka na torcie, jeden z najpiękniejszych momentów balu.

Bal rozpoczęty został przez debiutantów tradycyjnie walcem wiedeńskim, potem dołączyli gospodarze i goście. Po chwili Zespół Pieśni i Tańca Mały Śląsk dostojnym Polonezem i Mazurem zachwycili gości aby po północy pokazać się w innej odsłonie, tym razem bardziej energicznej - Krakowiak, który zakończył prezentację, zachwycił zebraną publiczność a "Mały Śląsk" został obficie wynagrodzony gromkimi brawami. Udział zespołów Mały Śląsk i New Transformation jako element kultury Śląskiej został umożliwiony przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

15. Polski Bal Wiosny uświetnił również Krakowski Teatr Uliczny "Scena Kalejdoskop" witając przybyłych gości jako mimowie – był to przepiękny i nietuzinkowy element przypominający o ostatnich dniach karnawału.

Wspólna zabawa była, jak co roku, cegiełką na rzecz chorych dzieci. Dochód z 15. Polskiego Balu Wiosny 2017 przekazany zostanie organizacji Österreichische Kinder Krebs Hilfe, która współpracuje z Fundacja Pani Ani w Krakowie, oraz Klinice Onkologii Dziecięcej w Zabrzu. Zabrze było również promowane jako miasto.

Bal trwał aż do świtu w cudownej, eleganckiej atmosferze. Goście byli zachwyceni wysokim poziomem, który wymagał ogromnej pracy organizatorskiej.

Gratulujemy Polsko-austriackie Towarzystwo Kultury "takt", a przede wszystkim p. Marii Buczak - wielkiego sukcesu. Dziękujemy również za zaproszenie do współpracy – jesteśmy dumni mogąc wspierać tak wzniosły cel jako partner medialny.

Dziękujemy również naszym partnerom - fotografom, którzy tak chętni zaangażowali się aby wesprzeć charytatywną ideę balu:
Mariusz Miziołek - www.art-studio.co
Chris Waikiki Fotograf
Piotr SarnowskiPiotr Sarnowski Cinematography
Daniel Graser
Bartlomiej Sikora Photography

Zapraszamy po więcdej relacji na nasz Fanpage na Facebook'u - POLpromotion. Szersza relacja fotograficzna z balu znajduje się tu: 15. Polnischer Frühlingsball  15. Polski Bal Wiosny

 

Zapraszamy na kolejny bal za rok

Solvita Kalugina-Bulka

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.