Obchody święta Konstytucji 3 Maja w Ambasadzie RP w Wiedniu

Święto 3 maja to święto rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Została ona przyjęta uchwałą Sejmu Czteroletniego 3 maja 1791 roku. Już 5 maja Sejm ustanowił tę datę świętem państwowym. Konstytucja 3 maja stała się szybko symbolem niepodległości Polski. Jej rocznicę obchodzono w czasie zaborów, a wszystkie władze kolejnych powstań: kościuszkowskiego, listopadowego i styczniowego, ustanawiały ją świętem narodowym.

3 maja 2017 roku uroczyście obchodziliśmy 226. rocznicę uchwalenia polskiej Konstytucji. Pierwszej w Europie i drugiej na świecie.

Z tej okazji otrzymaliśmy zaproszenie do Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Austrii Polnische Botschaft in Österreich na wspólne świętowanie tego ważnego dla Polski i Polaków dnia. Przybyło wielu wspaniałych gości, dyplomaci z całego świata. Była to okazja do nadrobienia zaległości towarzyskich jak i do poznania wielu ciekawych osób.

Zdjęcia: © Daniel Graser

#PolnischeBotschaftinÖsterreich#PolskaAmbasadawAustrii#PolishEmbassyinAustria #Święto3maja#majówka#gettogether #PoloniawAustrii

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.