„Move your imagination” – zamknij oczy i przyjedź do Polski!

Ferien-Messe Wien 2017 to międzynarodowe targi turystyczne w Austrii promujące podróże i wypoczynek. Przez cztery dni – od 12. Do 15. stycznia zaprezentowało się ponad 800 wystawców z 70 krajów świata.

W tym roku po raz pierwszy oficjalnym partnerem była Polska, którą zaprezentowano jako kraj o bogatej tradycji i kulturze z silnie rozwiniętym segmentem turystyki miejskiej i kulturowej. Oznaczało to wiodącą rolę w ważnych wydarzeniach okołotargowych oraz możliwość wykorzystania wszystkich udostępnionych przez organizatorów kanałów komunikacyjnych.

Szacuje się, że targi turystyczne odwiedziło w tym roku 150 – 153 tysiące zwiedzających, dla których polscy wystawcy przygotowali niemało niespodzianek - uśmiechnięte panie częstowały gości polskimi jabłkami prosto z Grójca spod Warszawy, na targowej scenie odbywały się promocja poszczególnych regionów Polski, w kinie wyświetlono prezentacje multimedialne na temat Mazur i Śląska, szczególnym zainteresowaniem cieszyła się kapsuła z filmem 5d z województwa świętokrzyskiego, licznie odwiedzany camper z województwa małopolskiego, warszawska „ławeczka chopinowska”, magiczne sztuczki Krystian Herba, prezentacja kuchni polskiej przez Zbigniewa Koźlika z Wrocławia, występy muzyczne Hot D’Jazz Trio, konkursy, wystawa… Nic dziwnego więc, że na stoiskach Polski – taktycznie rozmieszczonych w wielu miejscach na targach – spędziliśmy kilka godzin.

Dyrektor Polskiej Organizacji Turystyczej Polnisches Fremdenverkehrsamt w Wiedniu, Mag. Wlodzimierz Szelag od lat zachęca Austriaków do podróżowania po Polsce słowami „Move your imagination” – które można zinterpretować jako: zamknij oczy i przyjedź do Polski! Tegoroczne hasło targów to #checkinpoland. Polska jest nowoczesna, oryginalna i z pasją, a jej mieszkańcy są gościnni i otwarci. Polska to zdecydowanie kraj turystyczny z naciskiem na ekologię i aktywizujący do spędzania aktywnie wolnego czasu na łonie natury.

W tym roku promowane były: Warszawa – miasto dynamiczne, wibrujące, tętniące życiem całą dobę i cały rok, w którym można się zakochać bez pamięci – stad hasło – Fall in Love with Warsaw – „Zakochaj się w Warszawie”, perła - Kraków i Małopolska, Zabrze z kopalnią Guido, Iława, Bielsko-Biała, Tarnowskie Góry z kopalnią srebra „Czary Pstrąg” i Śląsk, kraina 1000 jezior - Mazury, Dolny Śląsk z legendarnym Zamkiem Książ i Podziemne miasto Osówka oraz Wrocławiem – Europejską Stolicą Kultury 2016, Region Świętokrzyski, będący zupełną nowością dla rynku austriackiego wraz ze szlakiem rowerowym Green Velo mierzącym ok. 2000 km, biegnącym przez 5 województw.

Polska to przepiękny kraj, który zdecydowanie należy eksplorować i poznać, tym bardziej, że z Austrią jesteśmy niemalże sąsiadami. Dlatego też polskie stoisko cieszyło się ponadprzeciętną popularnością. Zawdzięczamy to oficjalnym partnerom: Polska Organizacja Turystyczna, Instytut Polski w Wiedniu Polnisches Institut Wien i Ambasada RP w Wiedniu Polnische Botschaft in Österreich. Już niedługo zapraszamy do obejrzenia materiałów wideo z relacją z targów i prezentacją poszczególnych regionów.

 

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u tutaj: „Move your imagination” - zamknij oczy i przyjedź do Polski!

Solvita Kalugina-Bulka

Zdjęcia: © Mariusz Magnuszewski

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.