“Seksmisja” w wykonaniu wiedeńskiej grupy teatralnej AA Vademecum

Kobieta mnie bije!

Seksmisja Juliusza Machulskiego obchodzi w tym roku 32 urodziny. Według jednych to istny klejnot polskiej kinematografii i najlepsza komedia wszech czasów, skłaniająca do refleksji ukazując stereotypowe relacje między kobietą i mężczyzną przy okazji wyśmiewająca komunizm, inni natomiast uważają ten film za obrzydliwie seksistowski twierdząc, że scenariusz nadaje się na wysokobudżetowe porno. Współcześnie film ten zostałby z pewnością napiętnowany. Faktem jest jednak, że błyskotliwe kwestie wypowiadane przez Jerzego Stuhra i Olgierda Łukaszewicza na stałe wpisały się w słowniki Polaków rozśmieszając do łez pokolenia.

Amatorska wiedeńska grupa teatralna Teatr Vademecum pod kierowictwem Agnieszka Salamon podjęła się realizacji spektaklu na podstawie tego kultowego filmu, a efekty pracy zostały zaprezentowane na 3 przedstawieniach w Theater Brett. Gratulujemy odwagi pokazując w dzisiejszych czasach poprawności politycznej szkic feminazistowskiego świata. Świetnie dobrana obsada, znakomity, przaśny humor prosto z pierwowzoru powodowały wybuchy śmiechu na widowni. Tego, że sztuka będzie przesiąknięta elementami erotycznymi należało się spodziewać, ale że tematyka science fiction zostanie zmiksowana z elementami słowiańskimi – było zupełnym zaskoczeniem. Dodatkowo to, że sztuka naszpikowana została muzyką zespołu Kapela ze Wsi Warszawa niewątpliwie dodała charakteru i pikanterii. Był to zabieg nietuzinkowy i bardzo udany. Brawo za kreatywność.

Prześmieszna i skłaniająca do refleksji satyra na komunę zwabiła ogromną publiczność. Sztukę oglądało się naprawdę dobrze. Zupełnie nikomu nie przeszkadzało te kilka momentów, gdy aktorzy zapomnieli swoich kwestii. Całemu zespołowi należą się zasłużone brawa. Teatr AA Vademecum przez wiele lat działalności zdobył liczną, wierną publiczność. Bilety zostały wykupione na wiele dni przed premierą. Gratulujemy sukcesu i jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie na próbę generalną.

Opracowanie tekstu i reżyseria - Agnieszka Salamon
Produkcja - Beata Paluch

Wystąpili:
Katarzyna Bartnik, Milena Dlugokecki, Agnieszka Gęgotek-Osuch,
Anna Hoenig, Beata Paluch, Monika Skwarczyńska, Ewelina Staroscik,
Dorota Subocz, Paulina Środa, Maximilian Jasiński, Andrzej Jaślikowski,
Andrzej Kieronski, Piotr Kwaśny, Adam Pietraszkiewicz, Paweł Wójcik,
Paweł Wyziński, oraz Oliwia Osuch.

 

S.K.

Foto: © Mariusz Magnuszewski

2 Responses

 1. Ada

  Seksmisja
  Dzień dobry proszę mi podać nazwę zespołu który wykonuje te przyśpiewki ludowe które są wykorzystane w przedstawieniu
  Dziękuje

  • Solvita Kalugina-Bulka

   Dobry wieczór 🙂
   *Kapela ze Wsi Warszawa*
   Świetni są, prawda?

   Pozdrawiamy,
   Zespół POLpromotion

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.