“Cicha noc” Magdaleny Marszałkowskiej

29.10.16 zasiedliśmy do wigilijnej kolacji zaserwowanej nam przez Magdalena Marszalkowska w wykonaniu Teatru Verein XYZ - Stowarzyszenie XYZ – „Cicha noc”. Była to prawdziwa uczta czarnego humoru. Przestrzegamy, że efektem ubocznym może być ból brzucha. Nie z niestrawności ale spowodowany śmiechem w bezmiernych ilościach. Święta Bożego Narodzenia. Niby to okres zadekretowanej radości, marketingowy event, którego magii ulega większość społeczeństwa, cukierkowy wspaniały czas miłości do bliźniego.

U Marszałkowskiej spotkanie przy wigilijnym stole to opłatkowa manifestacja, życzenia od niechcenia, kolizja relacji interpersonalnych, szalona gra pozorów ludzi, których dosięgł marazm życia, rozgrzebywanie przeszłości w celu przypomnienia niewykorzystanych szans i niespełnionych oczekiwań oraz trudne tematy, a słowa "KOCHAM CIĘ" padają jeden, jedyny raz.

Bohaterzy zmierzą się z petryfikującym strachem przed poznaniem samego siebie i uświadomieniem sobie własnych braków, a wygrzebywanie trupów z szafy może okazać się puryfikujące. Jak trafnie ujęła to grająca teściową/ matkę/ gaśnicę domowego ogniska – Halina Graser – najważniejsza jest fasada. A co się za tą fasadą kryje? Czy cudowna moc Bożego Narodzenia naprawi naderwane i zmurszałe więzi rodzinne? Musicie odkryć sami. Polecamy gorąco! Gra aktorska na najwyższym poziomie.

Więcej zdjęć tutaj: "Cicha noc" Magdaleny Marszałkowskiej

Foto: © Mariusz Magnuszewski

This slideshow requires JavaScript.

2 Responses

  1. Hej ! Coś hosting szwankuje, strona przestaje działać co jakiś czas.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.