“Tak Kochanie” – Teatr w Stodole Doroty Ruśkowskiej ponownie zawitał do Wiednia

Stało się! W piątek 02.12.2016 po raz kolejny Teatr w Stodole Doroty Ruśkowskiej odwiedził Wiedeń. Jest to dla Polonii austriackiej prawdziwe święto – Teatr ma swoich wiernych widzów, którzy domagają się spektakli min. raz na kwartał. Nikomu nie przeszkadza, że „aktorzy grają na widzu, a widz siedzi na aktorze”, bo panuje niezwykle serdeczna i radosna atmosfera.

A wszystko to dzięki zaproszeniu Polsko-austriackie Towarzystwo Kultury „Takt” i agentce teatru: Agnes Orlickiej.

Tym razem dane nam było rozkoszować się najnowszą komedią dla dorosłych, istnym majstersztykiem - „Tak Kochanie” – satyrą wymierzoną we współczesne związki.

Dyrektorka „Teatru w Stodole” wcieliła się w rolę przebojowej, ekscentrycznej aktorki – zdeklarowanej hedonistki. Zasady? Zahamowania? Reguły? Dla niej nie istnieją! Idzie przez życie jak tank. Ale nie sama. Jest i on – Jacuś (Krystian Panek) – konformistyczny, służalczy, podporządkowany swojej żonie, która nadaje bieg jego życiu, bo „to nie chomik kręci kółkiem, tylko Pańcia”. Czy Jacuś będzie potrafił wyrwać się z błędnego koła i jakie w tym kierunku podejmie kroki?

Zaskakująca puenta, prześmieszne dialogi, pełna seksapilu Dorota Ruśkowska no i oczywiście wyborna, ekspresyjna gra aktorska to – gwarantujemy - przepis na udany wieczór.

Obsada „Tak Kochanie”: Dorota Ruśkowska - Grażyna, Krystian Panek – Jacuś, Mateusz Matoga - Czesiu, Zbyszek Bylica - Stantiago, Muzyka: Robert Bylica, Technik: Tomasz Ostafin, Scenariusz i reżyseria: Dorota Ruśkowska

Już nie możemy się doczekać kolejnego wieczoru z Teatrem z Myślenic.
A tymczasem – zostawiamy Wam impresje z wieczoru, a już za kila dni pojawi się wywiad z aktorami.

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u - POLpromotion

Foto: © Mariusz Magnuszewski

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.