“Iwona, księżniczka Burgunda” W. Gombrowicza już niedługo w Wiedniu

Uwaga! Uwaga! Szykujcie się na prawdziwą PETARDĘ!
"Iwona, księżniczka Burgunda" - pierwszy, napisany jeszcze przed wojną, w 1935 roku, dramat Gombrowicza, sceniczna groteska i zarazem satyryczny obraz społeczeństwa, które krępuje i obezwładnia jednostkę zostanie zaserwowany nam z błogosławieństwem samej Rity Gombrowicz już początkiem maja przez Verein XYZ - Stowarzyszenie XYZ <3
Zapraszamy wszystkich serdecznie do DAS OFF THEATER 9-13.05.2018 zawsze o godz. 20:00

Magdalena Marszałkowska wraz z Grupą Teatralną XYZ postanowiła tym razem rozprawić się zpolskim klasykiem, który znaczną część swojego życia spędził, podobnie jak my, na emigracji.
Witold Gombrowicz napisał Iwonę w 1935 roku, jednak ponadczasowa, giętka treść utworu
pozwalała na przestrzeni dziesięcioleci na różnorakie sceniczne interpretacje. W swojej inscenizacji Magdalena Marszałkowska zajmie się tematem mediów spolecznosciowych i ich wpływu na nasze postrzeganie rzeczywistości. Wszechobecna presja pięknego ciała i poczucie wartości kształtowane przez ilość „lajków” pod zdjęciem to nasza codzienność. Kto nie ma Facebooka, ten właściwie nie istnieje. Media socjalne z założenia miały być drogą do wolności słowa i utrzymywania kontaktów z przyjaciółmi. Doszło do tego, że stały się naszym alternatywnym życiem, a furrorę robią poradniki o tym, jak zrobić idealne „selfie”.

Synopsis:
Członkowie dworu królewskiego księstwa Burgundii żyją na wybiegu modowym. Nieustannie mizdrzą się do swoich telefonów. Gdy na tym targowisku próżności pojawia się Iwona, jej „inność“ staje się prowokacją wobec powierzchownego życia jakie prowadzi dwór. Obecność Iwony sprawia, że na jaw zaczynają wychodzić brudne tajemnice i każdy pokazuje swą prawdziwą twarz. System zaczyna chwiać się w posadach, zatem Iwona musi umrzeć.

!!!UWAGA!!!
Sztuka będzie grana w języku niemieckim, bez polskich podpisów. W ten sposób chcemy przybliżyć Austriakom naszą kulturę

Miejsce:
Das OFF-Theater (WHITE BOX), Kirchengasse 41 http://www.off-theater.at/

Kiedy:
09.05.18, godzina 20:00 – PREMIERA
10.-13.05.18, zawsze o 20:00 – kolejne przedstawienia

Ceny biletów:
Normalny: 18€ Ulgowy: 15€ (studenci do 27 roku życia z ważną legitymacją, grupy od 10 osób)

Rezerwacja biletów: xyz.verein@gmail.com oraz pod numerami 0660 7101887 i 0650 7379851

Reżyseria/Scenografia: Magdalena Marszałkowska
Kostiumy: Laura Filip/Barbara Lach-Filip
Oprawa muzyczna: Maciej Heller
Reżyseria światła: Bartek Kubiak
Grafika: Thomas Salamonski
Obsada: Chiara Hunski (Yvonne), Paul Felix Gruber (Prinz Philip), Marcin Marszałkowski (König Ignaz), Katarzyna Kuczer (Königin Margarethe),  Wojciech Czarniak (Zyprian/Innozenz/Isa), Rafael Werluschnig (Cyryll), Anna K. Kolkowska (Erste Tante), Anna M. Huemer (Zweite Tante)

„Yvonne, die Burgunderprinzessin” von Witold Gombrowicz, Bearbeitung Heinrich Kunstmann; Orginalrechteinhaber: Fischer S. Verlag, Frankfurt; Amateurrechte: Deutscher Theaterverlag, Weinheim

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.