Koncert Soyka Trio w Wiedniu 12.11.16

Są artyści, którzy ciągle mają coś do powiedzenia w muzyce, a ich głosu - brzmienia i przekazu nie sposób ignorować, potrafią przekazać prawdę o życiu, o miłości i o jej braku, o tęsknocie, spełnieniu i nas samych. Jego wizytówką jest fortepian.


W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów. Oporny na modę i trendy wypracował swój własny język muzyczny, a jego styl rozpoznaje się już od pierwszych dźwięków.
Polski wokalista i kompozytor jazzowy światowej sławy - Stanisław Soyka​ – na zaproszenie Polsko-austriackie Towarzystwo Kultury "takt"​ zawitał do Wiednia po raz drugi w swojej karierze. Ostatni raz miało to miejsce ponad 20 lat temu. Towarzyszyli mu syn Kuba grający na perkusji i Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej.
W jednym z licznych wywiadów artysta powiedział „Nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni.” Licznie przybyła na koncert Polonia austriacka była zachwycona – co widać na załączonych zdjęciach 🙂
To jednak nie wszystko, co POLpromotion dla Was przygotowało – już niedługo na naszym kanale YouTube wywiad z muzykiem.
Dziękujemy!

Zapraszamy do pełnej galerii z relacją fotograficzną na nasz Facebook do galerii: Koncert Soyka Trio w Wiedniu 12.11.16

S.K.
Zdjęcia: © Mariusz Magnuszewski​!

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.