Zapraszamy na spotkanie autorskie z Ewą Kassalą w Wiedniu- 13.04.2018

Dobry wieczór,

serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek, 13 kwietnia do Polsko-austriackiego Towarzystwa Kultury "TAKT" na spotkanie autorskie z Ewą Kassalą (Dorotą Stasikowską-Woźniak), autorką jedynej na świecie trylogii o królowych starożytnego Egiptu.

Na stronach swoich powieści, Ewa Kassala przywołuje do życia najpotężniejsze kobiety jakie kiedykolwiek stąpały po ziemi. Mądre, silne i odważne królowe, które nie bały się używać rozumu i kobiecego uroku by dostawać to, czego chciały. Jak dotąd, jej książki zostały docenione w Polsce przez wydawcę „50 Twarzy Greya” czy serię autorstwa Dana Browna – tj. Wydawnictwo SoniA Draga. Od roku 2017, jej teksty zdobywają również serca i umysły czytelników w Stanach Zjednoczonych czy Ameryce Południowej – w językach hiszpańskim i angielskim.

W swoich pracach Ewa Kassala łączy szerokie naukowe zgłębianie tematu (każda książka powstaje przy konsultacji z historykami) z literackim talentem, dzięki czemu czytelnik może poczuć atmosferę starożytnego świata. Możesz iść krok w krok z bohaterkami z legend i zamiast zakurzonej historii, doświadczać prawdziwych emocji, dylematów i wątpliwości, z jakimi borykały się bohaterki.

Czytelnicy mogą dostrzec, że nawet najwięksi władcy musieli sprostać tym samym wyzwaniom co reszta ludzi i że potencjał wielkości drzemie w każdym z nas, zawsze gotów na to, by się zbudzić. To przekaz, jaki Ewa Kassala zawiera w swoich książkach – każdy z nas ma szansę, by stać się legendą. Czasem, jedyna rzecz, jaką trzeba zrobić, to się odważyć. Odważyć się postawić jeszcze jeden krok naprzód i wziąć przeznaczenie w swoje ręce. Czasem, tylko tyle potrzeba, by lśnić – tak jak władczynie minionych wieków.

Bądź co bądź, „Jesteśmy iskrą świecącą przez mgnienie. Światło jest dane nam wszystkim w momencie, kiedy się tu pojawiamy, ale jego intensywność i barwa zależą prawie włącznie od nas samych” Boska Nefretete

Co do samej autorki, odbyła długą podróż, by zebrać doświadczenia, które czynią jej książki tak magicznymi. Prowadziła liczne programy telewizyjne i jest specjalistką do spraw równouprawnienia oraz autoprezentacji. Jest znana z działań społecznych, co potwierdzają nagrody, a wśród nich między innymi „Chapeau Bas”, „Bizneswoman Roku”, „Queen of Charity” czy „Ekolaury”. Była pełnomocniczką śląskiego wojewody ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn, sprowadziła także do Polski Dress for Success – organizację non-profit pomagającą kobietom ponownie wejść na rynek pracy. Napisała tuzin książek, do których trylogia egipska jest najnowszym dodatkiem, a obecnie, pracuje nad opowieścią o królowej Saby i królu Salomonie – historii, która doprowadziła do stworzenia chyba najbardziej romantycznego utworu w historii świata – biblijnej Pieśni nad Pieśniami.

Jeżeli uważasz, że wzorce osobowe w postaci silnych kobiet są potrzebne na świecie i że dalej istnieją te, które potrzebują inspiracji, zapoznaj się z jej twórczością i przyjdź na spotkanie autorskie z Ewą Kassalą już 13 kwietnia 2018r.

Gdzie: Polsko-austriackie Towarzystwo Kultury "takt"
Ingen-Housz-Gasse 2, 1090 Wiedeń

Kiedy: 13 kwietnia 2018r.

 

R.S.V.P.: info@polpromotion.eu

 

Liczba miejsc ograniczona.

Współorganizator: Polsko-austriackie Towarzystwo Kultury "TAKT"

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1908504316146279/

A dzień po spotkaniu autorskim, Ewa Kassala wystąpi jako gość specjalny na 16. Polskim Balu Wiosny jednym z najważniejszych, a na pewno najpiękniejszym wydarzeniu polonijnym na świecie.

Wspólna zabawa będzie, jak co roku, cegiełką na rzecz chorych dzieci. Dochód z Polskiego Balu Wiosny przekazany zostanie organizacji Österreichische Kinder-Krebs-Hilfe, która współpracuje z Fundacją „Survivors”, która zajmuje się rehabilitacją dzieci chorych onkologicznie.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/984925618328238/

Solvita Kalugina-Bulka

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.